minus wielkość 1 wielkość 2 wielkość 3 plus

Baza hotelarsko gastronomiczna

Baza Noclegowa

BAZA NOCLEGOWA NA TERENIE NASZEGO KRAJU

 

Na terenie Polski istnieje niezliczona ilość różnego rodzaju obiektów noclegowych. Niestety, tylko niektóre z nich przystosowane są do obsługi osób niepełnosprawnych. Niektóre z obiektów noclegowych, pomimo iż posiadają możliwość obsługi osób z różnymi dysfunkcjami, nie widnieją w żadnym spisie lub nie informują o takiej możliwości. Na stronie PTTK znajdziemy informacje o rodzaju przystosowania obiektu. Jednakże jest to kropla w morzu potrzeb.


Chciałybyśmy więc zachęcić wszystkie osoby prowadzące takie obiekty noclegowe do ujawniania na naszej stronie takich udogodnień!


Doskonale zdajemy sobie sprawę, że istnieją obiekty, kt
óre o obsłudze osób niepełnosprawnych informują jedynie na swoich stronach. Dotarcie do takiego obiektu jest zazwyczaj kwestią przypadku, dodatkowo informacje zawarte w słowach "dostosowany dla osób niepełnosprawnych" nie mówi czasami zupełnie nic. Chciałybyśmy również w miarę możliwości pokazać te udogodnienia, prosimy zatem o przesyłanie ich zdjęć wraz z ofertą. 

 

 

Jakie obiekty można zgłaszać?


Każdy oficjalny obiekt noclegowy (kwatera prywatna, pensjonat, hotel) posiadające udogodnienia dla choćby jednego rodzaju niepełnosprawności. Nie poszukujemy zdjęć prywatnych mieszkań czy domów.

 


Dla przykładu, można zgłaszać obiekty posiadające:


- podjazdy dla wózków (ilość, wysokość ew. schodów),
- obni
żony blat recepcji,
- szeroką windę,
- poręcze przy schodach,
- szerokie korytarze i wejścia do budynku (powyżej 80cm),
- nisko umiejscowione włączniki światła,
- toalety dla niepełnosprawnych,
- niski brodzik, prysznic, umywalka,
- poręcze przy wannie,
- obsługę przeszkoloną lub w języku migowym
- dodatkowe usługi (np. hipoterapia, transport) itp.

Jeśli są Państwo otwarci na nowe trendy w turystyce, chcieliby Państwo zyskać nowych wiernych klientów, lub po prostu zareklamować swój obiekt i nie liczyć na kwestie przypadku, że osoby z niepełnosprawnością same odnajdą Państwa usługi to prosimy zgłosić swój obiekt wysyłając do nas e-mail :

 

kontakt@podrozebezbarier.pl

Prosimy o dołączenie zdjęć ukazujących nie tyle okolicę i cały obiekt, ale to w jaki sposób jest on dostosowany do potrzeb seniorów i osób niepełnosprawnych oraz krótką pisemną informację.

 

Wróć